9 lipca – Kolejny sukces naszej orkiestry!

21 orkiestr dętych z całej Wielkopolski wzięło udział w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się 28 czerwca w Kaliszu. Ze względu na deszczową pogodę przegląd przeniesiono do hali Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu. Podczas wspólnego koncertu, dyrygowanego przez Marka Kuberę zagrało ponad 750 muzyków i zatańczyło ponad 200 mażoretek.
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP wręczał puchary najlepszym orkiestrom wraz ze starostą kaliskim Krzysztofem Nosalem, członkami jury, Przewodniczącym Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysławem Łuczakiem oraz zastępcą Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu st. bryg. Markiem Burzyńskim.
Orkiestra Dęta OSP z Kramska wygrała Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych w Kaliszu, drugie miejsce zdobyła Orkiestra Dęta OSP Rychwał, trzecie miejsce należało do OSP Pruszków, która jednocześnie zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji powiatowej.
- To wielkie święto orkiestr dętych. Dziękuję za udział w wojewódzkim przeglądzie i za to, że tak licznie odpowiedzieliście na zaproszenie organizatorów. Wspólny koncert w jednym miejscu to imponujący widok. Gratuluje zwycięzcom i wszystkim orkiestrom, które wzięły udział w przeglądzie - podsumował wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
Zobacz foto

Skip to content