FERIE 2018

Wszystko co dobre, szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia.  A tych z pewnością nie brakowało uczestnikom ferii zimowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku. Zadbaliśmy o to, aby czas spędzony z nami był czasem twórczym , radosnym  i pełnym fantastycznych pomysłów. Codziennie nowe zadania, codziennie mnóstwo wrażeń, zabaw i przygód, które mieli możliwość przeżyć uczestnicy ferii.

            Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął pod znakiem otwartych warsztatów dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej, które znakomicie poprowadzili profesjonaliści Pan Zbigniew Starosta, Pan Szymon Gwóźdź, Pani Patrycja Jarońska, Pan Robert Żurański, Pan Marcin Pawlik, Pan Paweł Andrzejewski, Pan Paweł Ciesielski, Pan Paweł Płaczkowski oraz Pan Przemysław Domagalski. Ponadto odbyły się zajęcia wokalne prowadzone przez Panią Karolinę Żurańską oraz zajęcia rzeźbiarskie prowadzone przez Panią Mariannę Iwińską. Jednak największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zajęcia z decoupagu prowadzone przez Panią Julię Kuczmańską – Benec. Dzieci nauczyły się , jak w prosty , ale efektywny sposób ozdabiać przedmioty za pomocą serwetek papierowych. Moc wrażeń przyniosły także zajęcia z szydełkowania. Podczas spotkania Pani Jadwiga Piekarska uczyła dzieci szydełkowania. Pod czujnym jej okiem  kolorowe nitki przetykane metalowym szydełkiem przemieniały się w finezyjne wzory. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem zgłębiały technikę szydełkowania.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od otwartych zajęć gry na keyboardzie, które poprowadzili  instruktorzy Pani Katarzyna Bąk i Pan Paweł Ciesielski oraz warsztaty dla mażoretek . W zajęciach uczestniczyły dziewczęta z grupy tanecznej mażoretki   z Kramska i Sompolna. Podczas warsztatów uczestniczki uczyły się pracy z pałeczką oraz ćwiczyły nowe układy choreograficzne. Zajęcia poprowadziła Pani Michalina Trawińska. W czasie wolnym grupy wymieniały się doświadczeniami. Ciekawym akcentem ferii było czytanie baśni dla najmłodszych. W świat baśni i bajek wprowadziła dzieci Pani Anna Mizerna czytając baśń „O czerwonym kapturku” oraz wiersz „Okulary”. Dużą niespodzianką i zaskoczeniem dla dzieci było przybycie na spotkanie „pilota”, w którego wcieliła się Pani Irena Dankowska czytając książkę Adama Bahdaja „Pilot i ja”. Wspólnie z dziećmi robiła papierowe samoloty , które dzieci puszczały w górę. Na zakończenie spotkania dzieci bawiły się w zabawy ruchowe przy dźwiękach muzyki.

Na zakończenie ferii zimowych odbyła się animacja dla dzieci „Kraina śniegu” oraz zabawy z Elizą i bałwankiem przygotowane przez Teatr Maska z Krakowa.

Udział w zajęciach dostarczył dzieciom wiele radości, frajdy i zadowolenia o czym świadczyć mogły uśmiechy na ich twarzach. Natomiast nas organizatorów cieszy fakt, że tak dużo osób skorzystało z naszej oferty. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły  w zajęciach i rodzicom za ich przyprowadzanie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content