KONKURS POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ “DLA NIEPODLEGŁEJ”

Uczcić Niepodległość można na wiele sposobów - dziś w Gminnym Ośrodku Kultury piosenką i wierszem zrobili to uczniowie kramskich szkół podstawowych. 12 osób wzięło udział w Konkursie Poezji Patriotycznej i 10 w Konkursie Piosenki Patriotycznej.
Wszystkich wysłuchała komisja, która oceniała zrozumienie i dobór repertuaru, zgodność tematyki z charakterem konkursu, opanowanie tekstu, ekspresję wypowiedzi, muzykalność i warunki głosowe, pomysłowość interpretacji, dykcję czy ogólny wyraz artystyczny.
W Konkursie Poezji Patriotycznej jury w składzie: Marcin Trzęsowski i Jolanta Walkowska przyznali: (kat. klasy I-III) I miejsce Hannie Nejman, (kat klasy IV-VI) I miejsce: Martynie Przybylak i Olgierdowi Szczygłowi, II miejsce Lucynie Bukowskiej, III miejsce: Józefie Juszczyk, (kat klasy VII-VIII) I miejsce Zuzannie Oksiak, II miejsce Natalii Wróbel i Tatianie Nowak.
W Konkursie Piosenki Patriotycznej jury w składzie: Krystian Weber i Przemysław Domagalski nagrodzili: (kat. klasy I-III) I miejsce Nadia Fleśman, (kat. klasy IV-VI) I miejsce: Nikola Ciemienga i Natalia Kubsik, II miejsce: Lena Sas i Julia Kubsik, III miejsce: Maja Chruścińska.
Laureaci konkursów piosenki i poezji patriotycznej zaprezentują się podczas Mszy Św. w kościele św. Stanisława BM w Kramsku w najbliższy piątek, 11 listopada.

Skip to content