NARODOWE CZYTANIE 2021

4 września 2021 roku w Bibliotece Publicznej odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem do wspólnego czytania zaprosiliśmy następujące osoby:   Pana Andrzeja Nowaka – Wójta Gminy Kramsk, Panią Dorotę Kubsik - Wicewójta Gminy Kramsk, Panią Marię Kordyl - Sekretarza Gminy Kramsk, Panią Halinę Rogowską – Radną Rady Gminy Kramsk, Panią Ewę Kubacką – Radną Rady Gminy Kramsk, Pana Dariusza Matczaka – Radnego Rady Gminy Kramsk, Panią Renatę Bryl – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Woli Podłężnej, Panią Ilonę Jedlińską – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku, Panią Alicję Komorowską – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ciesiołkiewicza w Anielewie, Panią Darię Leszczak – nauczyciela Przedszkola Gminnego w Kramsku, Panią Annę Mizerną – Zastępcę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kramsku, Darię Śramską - uczennicę Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku, Martynę Rogowicz – uczennicę Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem, Tobiasza Kreczmera – ucznia Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku.

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony akcji Narodowego  Czytania czytano wspólnie  ”Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  Utwór został napisany jesienią 1906 roku, bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów utworu.