GOK Kramsk

Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku jest samorządową instytucją kultury, której podstawowym celem jest prowadzenie działalności kulturalnej polegającej na tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Pragniemy być przystanią dla ludzi z pasją, dla mieszkańców gminy w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Chcemy żeby oferta zajęć artystycznych uwzględniała oczekiwania mieszkańców i dawała możliwość realizowania zainteresowań i rozwoju osobistego.

W skład Gminnego Ośrodka Kultury wchodzą:

• Biblioteka Publiczna Gminy Kramsk
  • Filia Biblioteki Publicznej Kramsk w Grąblinie

Podstawowym zadaniem Gminnego Ośrodka Kultury jest:

• rozpoznawanie oraz rozbudzanie potrzeb kulturalnych
  • tworzenie aktywnego uczestnictwa społeczeństwa w kulturze
  • prowadzenie różnych form edukacji kulturalnej
  • organizowanie imprez kulturalnych
  • koordynowanie i nadzorowanie działalności amatorskiego ruchu artystycznego
  • upowszechnianie wartości dziedzictwa kulturowego

Praca i działalność Gminnego Ośrodka Kultury to również stałe formy działalności ukierunkowane na pracę z dziećmi. Placówka prowadzi zajęcia wokalne, nauki gry na instrumentach, zajęcia rzeźbiarskie.

Jesteśmy organizatorami imprez  kulturalnych , wystaw, koncertów muzycznych, konkursów, spotkań autorskich oraz plenerowych imprez masowych . Poprzez nowe inicjatywy kulturalne i poszerzenie naszej oferty programowej staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Kramsk. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje, chętnie podejmując współpracę przy realizacji nowatorskich przedsięwzięć artystycznych.

Nasze zespoły