12 marca 2011 – Pieniądze dla ośrodka

W dniu 9 marca 2011 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu została podpisana umowa z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kramsku na realizacje operacji pt. ”Zakup wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej i edukacyjnej oraz wydanie płyt promujących dorobek kulturalny amatorskiego ruchu artystycznego na terenie Gminy Kramsk” Całkowity koszt realizacji wniosku wynosi 50.000 zł w tym: wkład własny 25.000 zł, wnioskowana kwota pomocy 25.000 zł. W ramach operacji został zakupiony sprzęt nagłaśniający dla GOK-u, który poprawi funkcjonowanie ośrodka w zakresie organizacji imprez kulturalnych oraz organizowania warsztatów i szkoleń. Realizacja tego zadania wpłynie znacząco na podniesienie jakości usług kulturalnych oferowanych mieszkańcom gminy, oraz pozwoli na rozszerzenie oferty programowej naszego ośrodka. W ramach wniosku zostaną także wydane 3 płyty CD w nakładzie 2000 szt. promujące dorobek kulturalny amatorskich zespołów działających przy GOK-u. Realizacja tej operacji umożliwi ochronę dorobku kulturalnego i lokalnych tradycji oraz propagowanie miejscowej kultury.