BOOKCROSSING

Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania. Biblioteka Publiczna Gminy Kramsk przyłącza się do akcji bookcrossingu czyli uwalniania książek.

Akcja uwalniania książek polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, półki), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, gdyż są w rękach czytelników. Książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, nikomu nie przynosi pożytku. Dlatego namawiamy do uwalniania swoich książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Wspierajmy ideę bookcrossingu, uwalniajmy książki. Dzielmy się z innymi radością czytania.

Czytelniku! Przyłącz się do uwalniania książek, powiedz o akcji swoim znajomym. Jeżeli masz w swoich zbiorach książki, które już przeczytałeś i chciałbyś przekazać je innym, przynieś je do naszej biblioteki. Przeznaczyliśmy na to stolik w pomieszczeniu z katalogami. Książki tutaj gromadzone można zabrać do domu, przeczytać, a następnie pozostawić w miejscu publicznym, by ktoś następny mógł je przeczytać. W naszej bibliotece akcja trwa cały rok, zapraszamy do udziału. Dzięki temu książki staną się wolne i dostępne dla wszystkich!

Więcej:

boobkrossing2

Skip to content