5 marca – Zauważono naszą Wiktorię!

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej za nami! Wiele ciepłych słów przekazał 28 lutego uczestnikom Festiwalu przewodniczący składu jurorskiego Maciej Miecznikowski. Pogratulował odwagi, talentu i przekazał najlepsze życzenia biorącym udział w 34. edycji. Do eliminacji konkursowych, które poprzedziły Festiwal, zgłosiło się blisko stu młodych wokalistów z Konina i okolic. Wyłoniona grupa (27 wokalistów) uczestniczyła w warsztatach wokalnych prowadzonych przez trenerów Studia „Voice and More”: Kubę Pałysa i Mateusza Przedrzymirskiego.
W sobotę na scenie zaprezentowali się wykonawcy w wieku od 7 do 16 lat. Podzieleni na trzy kategorie wiekowe (7-10, 11-13 i 14-16 lat) rywalizowali o nagrody i wyróżnienia. Jury festiwalu: Maciej Miecznikowski - muzyk, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, Jakub Pałys – wokalista, trener emisji głosu Studia Voice and More w Warszawie oraz Krystian Weber – instruktor ds. muzyki i folkloru CKiS w Koninie, wyłoniło najlepszych wykonawców a nagrodą Grand Prix postanowiło uhonorować Weronikę Radniecką z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.
Reprezentująca nasz ośrodek kultury Wiktoria Benec, przygotowana przez Karolinę Żurańską, otrzymała wyróżnienie Starostwa Powiatowego w Koninie, w pierwszej kategorii wiekowej. Wiktorii i Karolinie życzymy dalszych sukcesów.