5 kwietnia 2009

"II Biesiada Wielkanocna" odbyła się wczoraj w Domu Kultury w Golinie. Wzięły w niej udział dwa Koła Gospodyń Wiejskich z Kraśnicy i Lubieczy oraz Rada Sołecka z Kawnic. Uczestnicy przygotowali tradycyjne dania wielkanocne: wypieki, napitki oraz święconkę. Jury wyróżniło i przyznało nagrody w następujących kategoriach: danie wielkanocne - tutaj dwie równorzędne nagrody - za żurek staropolski dla KGW w Kraśnicy i za szaszłyki w sukience dla rady Sołeckiej w Kawnicach, wypiek wielkanocny - nagroda za mazurek dla rady sołeckiej w Kawnicach, napój - nagroda za miód pitny dla KGW ze wsi Lubiecz, święconka - nagroda dla KGW z Kraśnicy.
W czasie biesiady wystąpiły WINNICZANKI z Kramska oraz Zespół SENIOR z Goliny. W programie usłyszeliśmy pieśni wielkopostne oraz piosenki ludowe związane z tradycją wielkanocną. Równocześnie został rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny Na Najpiękniejszego Zająca Wielkanocnego. Jury przyznało następujące nagrody:
I. Natalia Torzecka kl. I b
II. Damian Wawrzyniak kl. III f
III. Klaudia Borkiewicz kl. III g wszyscy z gimnazjum w Golinie.
Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką zająca wielkanocnego w formie przestrzennej. Celem konkursu była prezentacja twórczości dzieci i młodzieży ukazująca radość i klimat Świąt Wielkanocnych. Sprawcą całego zamieszania był oczywiście Dom Kultury w Golinie. Przyznam, że żal było nam odjeżdżać po tym co wypiliśmy i zjedliśmy, ale cóż. Lucynko, obiecujemy o Was pamiętać i częściej do Was zaglądać. Dla tych, którzy nie byli przywieźliśmy kilka foto