5 lipca 2012 – Żywy skansen w muzeum na Lednicy

W ostatnią niedzielę czerwca br., nasze "Świętojanki" uczestniczyły w imprezie zorganizowanej przez Wielkopolski Park Etnograficzny na Lednicy. W programie, między innymi, były: dawne wiejskie rzemiosła, prace gospodarskie i rękodzieło – prezentowane w zabytkowych wnętrzach i przy użyciu tradycyjnych narzędzi i sprzętów: kowalstwo, garncarstwo wypiek chleba, ubijanie masła, haft, rzeźba ludowa, ozdoby ze słomy i papieru. Na "nawsiu" funkcjonował jarmark wiejski!
Oprócz "ŚWIĘTOJANEK" wystąpili jeszcze: Zespół Pieśni „Brzezinianki”, Kapela ludowa „Brzeziny” z Brzezin,  Zespół z Kociny oraz Zespół Śpiewaczy „Dąbrowianki”.W zagrodzie z Ołoboku dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne „Zwariowane koło fortuny” zaprezentowane przez Teatr Variate z Poznania. Przez cały dzień było można korzystać z przejażdżek bryczką i z oferty gastronomicznej. Zobacz foto