INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO

11 października 2018 roku w sali Domu Pracy Twórczej zainaugurowano rok kulturalny 2018/2019. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz gminy, powiatu, samorządowcy, dyrektorzy szkół, animatorzy kultury, zespoły, instruktorzy oraz sponsorzy .

Uroczystość rozpoczęła się podsumowaniem dorobku kulturalnego minionego roku. Z tej okazji został zaprezentowany film przygotowany przez Iwonę i Andrzeja Michalaków, do którego komentarz napisała pani Anna Mizerna. Inauguracja to zawsze okazja do wręczenia nagród i podziękowań zespołom, instruktorom, sponsorom i osobom wspierającym działalność ośrodka. Tak było i tym razem nagrody i podziękowania  wręczył dyrektor pan Przemysław Domagalski. Szczególne podziękowania skierował do zespołu "Wielopolanki" z Helenowa, który postanowił zakończyć swoją wieloletnią, jakże przepiękną działalność artystyczną.

"Nowy rok  kulturalny uważam za otwarty" - powiedział wójt pan Józef Drop dziękując wszystkim za przybycie  i gratulując osiągniętych sukcesów. Na scenie dla zaproszonych gości pięknie zaprezentowali się artyści z Ukrainy: zespół Czeremszyna i Promin Ich występ był kwintesencją uroczystości. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.