15 lipca – “W stronę tradycji” znów z nagrodami

5 lipca w kramskim amfiteatrze odbyła się 6. edycja Festiwalu Kultury „W Stronę tradycji”. 30 wykonawców oceniało jury pod przewodnictwem prof. Piotra Dahliga. Aby przybliżać tradycje ludowe młodemu pokoleniu odbyły się również edukacyjne warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały kwiaty z bibuły oraz brały udział w zabawie w malowanie strojów ludowych z najważniejszych regionów etnograficznych Polski.
Gościem specjalnym Festiwalu był Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Imprezie towarzyszył także kiermasz rękodzieła artystycznego. Regionalni twórcy pokazali m.in. hafty, rzeźby, wyroby z wikliny.
W części konkursowej festiwalu na scenie zaprezentowały się: zespoły śpiewacze, kapele ludowe, gawędziarze, soliści wokaliści i instrumentaliści oraz zespoły taneczne i stylizowane (czytaj protokół).
Nagrodę powinni również otrzymać kramscy strażacy za wodne kurtyny bez których trudno byłoby usiedzieć na rozgrzanych trybunach.
Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Konin zaś jej organizatorami byli CKiS w Koninie, Wójt Gminy Kramsk oraz nasz ośrodek kultury.
Zobacz foto