16 maja 2011 – Zagrali i zwyciężyli

I Festiwal Orkiestr Dętych pod patronatem burmistrza Głowna i zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie odbył się w minioną sobotę. Nasza Młodzieżowa Orkiestra Dęta zajęła tam I miejsce! Po sukces pojechaliśmy tym razem nowoczesnym Mercedesem z kleczewskiego Eurobusu (jedyny taki sukces orkiestra odniosła w Łodzi, w 1922 r. i jak opowiadał mi ówczesny prezes OSP, Rafał Oklowski, dotarła tam na... rowerach!). W pięknej zieleni ośrodka kultury zaprezentowało się 12 orkiestr dętych. Profesjonalne jury miało poważny dylemat jak podzielić i komu przyznać nagrody. Co do najlepszych wątpliwości nie było. Osobiście zaś myślę, że do sukcesu przyczyniło się również wcześniejsze szkolenie oraz spotkanie orkiestry w "Izabell". Trudno jest opisać radość jaka zapanowała wśród naszej młodzieży, kiedy ogłoszono werdykt. Jedno jest wszak pewne - to niewątpliwie bardzo zobowiązujące zwycięstwo. Zobowiązujące nas wszystkich, bo wygrać z takimi jak chociażby orkiestra OSP z Aleksandrowa, Białej czy Woli Cyrusowej wcale łatwo nie jest. Tym razem jednak byliśmy lepsi. Przemku, dla Ciebie i całej naszej Orkiestry serdeczne gratulacje, dla Was zaś kilka foto oraz relacjavideo z tego wydarzenia.