29 października 2009

W dniu 25 października 2009 roku we Władysławowie odbyły się X Wielkopolskie Artystyczne Spotkania Seniorów . Impreza była adresowana do zespołów artystycznych zrzeszonych w kołach i Klubach Seniora działających przy ośrodkach kultury lub innych instytucjach. Swój udział zgłosiło 11 zespołów. Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku reprezentował zespół „Sentymentalne Serca”.
Prezentacje zespołów oceniała Komisja Artystyczna w składzie : Wenancjusz Kurzawa z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Seniorów, Maria Witczak – instruktorka ds. teatru w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Krystian Weber instruktor ds. muzyki w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich zespołów Komisja przyznała nagrodę główną dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w wysokości 700 zł zespołowi „Wspomnienie” z Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie, nagrodę wójta gminy Władysławów zespołowi „Retro” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, nagrodę Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie zespołowi „Sentymentalne Serca” z Kramska, nagrodę Centrum Kultury i Sztuki w Koninie w wysokości 300 zł zespołowi „Wyszynianki” z Gminnego Ośrodka Kultury we Władysławowie, nagrodę starostwa powiatowego w Turku zespołowi „Działkowiec” działającego przy Rodzinnym Ogrodzie „Hutnik” w Koninie. Natomiast wyróżnienia Centrum Kultury i Sztuki w wysokości 200 zł otrzymali: zespół „Senior” z Domu Kultury w Golinie , duet „Ona i On” z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz solistka zespołu „Harmonia” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępnie.
Prezentacje zespołów dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i spotkały się z dużym uznaniem jurorów i publiczności.
(tekst Anna Mizerna)