29 stycznia 2013 – Biblioteka w teatrze (materiał nadesłała Barbara Gąska)

24 stycznia 2013 r. 32 osobowa grupa mieszkańców Grąblina i okolic udała się do Warszawy na spektakl „Podwójna Rezerwacja” do Teatru Komedia. Sztuka w tym dniu grana była ostatni raz, gdyż schodziła z afisza po 3 latach od premiery. Warto było zdążyć na ostatni występ, poziom artystyczny był bardzo wysoki, a i śmiechu było co niemiara. Wszystko to dzięki doborowej obsadzie, w skład której wchodzili: Edyta Olszówka, Agnieszka Warcholska, Magdalena Wójcik, Joanna Kurowska, Karolina Nowakowska, Przemysław Sadowski, Jan Janowski, Robert Rozmus i Piotr Zelt. Wszyscy bawili się bardzo dobrze, czego dowodem były słowa uznania i pytania o kolejny tego typu wyjazd.
Organizatorem wycieczki była Barbara Gąska – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej Gminy Kramsk Filii w Grąblinie.