3 MAJ

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Polacy w całym kraju świętowali 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Kramsku uroczyste obchody święta rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów przed pomnikiem św. Floriana w Kramsku. W uroczystości udział wzięli : Pan Józef Drop Wójt Gminy Kramsk, Pani Maria Kordyl zastępca wójta, Pan Waldemar Białecki  przewodniczący Rady Gminy w Kramsku, ks. proboszcz Sławomir Kasprzak, Pan Tadeusz Tomaszewski Prezes ZG OSP, radni gminy, poczty sztandarowe szkół i straży oraz mieszkańcy gminy.

Przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Przemysława Domagalskiego zgromadzeniu udali się na Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez ks. proboszcza Sławomira Kasprzaka. Po Mszy św. pochód ruszył przed pomnik „W hołdzie poległym za wolność i niepodległość Ojczyzny”, gdzie władze złożyły ponownie wiązankę kwiatów.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Amfiteatrze w Kramsku. Zebranych powitała Pani Maria Kordyl zastępca Wójta , która odczytała krótkie przemówienie okolicznościowe. Punktem kulminacyjnym uroczystości był koncert „ 100  muzyków na 100 -lecie” w wykonaniu połączonych trzech orkiestr dętych z Kramska, Brzeźna i Kleczewa pod dyrekcją wspaniałych dyrygentów Pana Przemysława Domagalskiego, Pana Roberta Żurańskiego i Pana Pawła Ciesielskiego. Orkiestry zagrały znane utwory polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Orkiestrom towarzyszyły popisy wokalistek Nie zabrakło także występu kramskich mażoretek, które zaprezentowały nowe układy taneczne. Swoim koncertem muzycy udowodnili, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. Za tę „siłę” jak również za inicjatywę zagrania koncertu w Kramsku serdecznie dziękujemy orkiestrom z Kleczewa i Brzeźna , a także jej dyrygentom.

Podczas uroczystości ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego „Jestem dumny z Polski bo…”. Laureaci z rąk dyrektora GOK otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Impreza zakończyła się majówką z DJ Pawłem.

Skip to content