7 grudnia 2009

2 grudnia tegoż roku  gościła w gminie Kramsk delegacja francusko – rumuńska. W jej skład wchodziły 4 osoby z Francji oraz 8 osób z Rumunii. Przewodniczyli jej  Pan Jean Baptiste Mainsart z Francji oraz Pan Valentin Arvunescu z Rumunii. Goście przyjechali zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia „Wielkopolska Wschodnia”, którego członkiem jest nasza gmina. Szczególnie zainteresowani byli etapami budowania Lokalnej Strategii Rozwoju, które zostały omówione na spotkaniu w Urzędzie Gminy przez wójta  Józefa Karmowskiego, który pełni również funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Wielkopolska Wschodnia”. Następnie goście udali się do Wiejskiego Ośrodka Kulturalno – Oświatowego „DRUH” w Święćcu, gdzie mogli zapoznać się z dorobkiem kulturalnym gminy Kramsk oraz gmin, które są członkami stowarzyszenia. Kolejnym punktem programu było zapoznanie się z funkcjonowaniem Gospodarstwa Agroturystycznego „Ania i Filip” w Izabelinie oraz zwiedzanie gospodarstw rolniczych spełniających wymogi unijne, należących do Panów Marka Kantarowskiego i Mariusza Smolarka. Wizyta delegacji zakończyła się w Sołeckim Domu Kultury w Izabelinie. (tekst Agnieszka Lewandowska) Zobacz foto video (47 MB)