8 lipca 2011 – Wakacyjnie i międzynarodowo

Tym razem nie na dużej scenie i nie w blasku reflektorów, ale bardzo wakacyjnie, w Domu Noclegowym LEW w Licheniu Starym, w blasku zachodzącego słońca, zapachu pieczonych kiełbasek i przed międzynarodową widownią, wystąpiły nasze WIELOPOLANKI. Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne to spotkanie młodych artystów z Łotwy i Ukrainy organizowane przez fundację DEI GRATIA (założycielką jest Barbara Bielecka, główny architekt i projektant licheńskiej świątyni), w ramach programu unijnego "Młodzież w działaniu". Warsztaty mają na celu inicjowanie wszelkich form twórczego współistnienia i dialogu pomiędzy kulturami różnych narodów. Biorą w nich udział uzdolnieni w różnych dziedzinach sztuki młodzi Łotysze, Ukraińcy i Polacy. Nasze dziewczyny oraz Józek, mimo, iż wiekowo odbiegali troszeczkę od pozostałych uczestników spotkania, doskonale sobie jednak radzili wzbudzając zachwyt i zbierając zasłużone oklaski. Piosenkę "Hej, sokoły" śpiewali wszyscy bez widocznych barier językowych. Na spotkanie zaprosił WIELOPOLANKI wiceprezes fundacji Romuald  Bławat, który zadbał również o logistykę spotkania za co serdecznie dziękujemy. Zobacz kilka foto z tego spotkania.