DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

W dniu 30 sierpnia 2020 roku w kościele p.w. św. Stanisława BM w Kramsku odbyły się Dożynki Gminno Parafialne. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców dożynki miały nieco skromniejszy charakter niż dotychczas. Jednak najważniejsza część, uroczysta Msza św. w intencji rolników odbyła się w Kościele Św. Stanisława w Kramsku. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Sławomir Kasprzak, a Homilię wygłosił ks. Dawid Matusiak. We Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego na czele z Wójtem Gminy Kramsk Panem Andrzejem Nowakiem, rolnicy, mieszkańcy gminy oraz delegacje z wieńcami i chlebami, które w trakcie Liturgii uroczyście poświęcił ks. Prałat Sławomir Kasprzak.

Na zakończenie Mszy Św. Włodarz Gminy Pan Andrzej Nowak podziękował wszystkim rolnikom za serce i ciężką pracę włożoną w zbiór tegorocznych plonów.

Uroczystości dożynkowej towarzyszył tradycyjnie konkurs "Na najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy". Decyzją Jury I nagrodę uzyskało sołectwo Podgór, dwie równorzędne II nagrody Stowarzyszenie "Klub Seniora i Juniora w Kramsku" i grupa wieńcowa Kolonia-Morzysław, natomiast III nagrodę otrzymało sołectwo Święciec. A zatem na Dożynkach Powiatowych w Licheniu Starym Gminę Kramsk reprezentować będzie sołectwo Podgór. Dla grup wieńcowych nagrody finansowe ufundowali wspólnie Wójt Gminy Kramsk i Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku.

Skip to content