DZIEŃ DZIECKA 2017

28 maja 2017 roku w Amfiteatrze w Kramsku odbył się VII Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka. Otwarcia imprezy dokonał Pan Józef Drop Wójt Gminy Kramsk zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy oraz składając serdeczne życzenia najmłodszym.

Piękna słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje przewidywane w programie przyciągnęły do Amfiteatru wielu rodziców wraz z ich pociechami. Każdy znalazł  coś dla siebie. Były gry i zabawy przy muzyce, zabawy z chustą klanzy, konkurs plastyczny dla całych rodzin, gry i zabawy sportowe oraz samodzielna zabawa z dużymi bańkami. Specjalnie dla dzieci stworzony został zwierzyniec. Była także okazja do zrobienia zdjęcia z Myszką Miki. A wszystko to , dzięki grupie animatorów z Fantastic Events.

Dużym powodzeniem cieszyły się także atrakcje dla miłośników sportu. Młodzież na Strefie Integracji Młodzieżowej mogła zmierzyć się w turniejach: tenisa stołowego, warcabowego oraz szachowego. Konkursy prowadzone były pod czujnym okiem pani Haliny Rogowskiej i sędziów. Zwycięzcy w konkursach otrzymali puchary i pamiątkowe medale.

Z ciekawością uczestnicy festynu oglądali również pokazy pojazdów militarnych, pokaz medyczno - techniczny oraz wozów strażackich. Dzieci mogły z bliska podziwiać sprzęt strażacki, obejrzeć go od środka oraz przejechać się nim po ulicach Kramska.

Wszystkie atrakcje bardzo podobały się dzieciom , jednak najbardziej oblegane było stoisko ze smakołykami, malowaniem twarzy przez panie z "Stowarzyszenia Klub Seniora   i Juniora w Kramsku" oraz dmuchane wesołe miasteczko, z którego dzieci mogły korzystać do woli.

Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. "Drzewo Genealogiczne Portret Rodziny", który zorganizowała pani Dorota Kubsik.

Atmosferę obchodzonego Dnia Dziecka wzbogaciły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się: Przedszkole Gminne z Kramska, Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego z Zespołu Szkół w Wysokiem, Wesołe Pieski z Edukacji dla Najmłodszych Nowe Miejsca Przedszkolne w Gminie Kramsk , dzieci z oddziałów przedszkolnych OA i OB Szkoły Podstawowej w Wysokiem, grupa maluchów i starszaków z Niepublicznego Przedszkola Kukułeczka w Kramsku oraz talenty muzyczne ze Studia Piosenki w Kramsku.

Festyn zakończył się dyskoteką z DJ Pawłem.