FESTIWAL KULTURY “W STRONĘ TRADYCJI”

4 września w amfiteatrze w Kramsku odbył się FESTIWAL KULTURY "W Stronę Tradycji", spotkali się wszyscy ci, dla których tradycja jest istotna a jej pielęgnowanie – wzbogacające. W muzycznej odsłonie wystąpiły kapele ludowe, zespoły śpiewacze, zespół taneczny oraz soliści. Dopełnieniem festiwalu jak co roku była wystawa „Tradycje w twórczości plastycznej”. Ponadto dzieci mogły podczas warsztatów nauczyć się wysypywania kujawskich wzorów piaskiem i wypleść koszyczek. Nie zabrakło również lokalnych twórców, którzy pokazali swoje rzeźby, hafty, obrazy, kwiaty z bibuły i wiklinę.
Komisja artystyczna po wysłuchaniu 13 zespołów śpiewaczych, 3 kapel ludowych, 1 zespołu stylizowanego, 13 solistów, 1 zespołów tanecznych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia (protokół w linku poniżej)
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a szczególnie zespołowi ludowemu "Świętojanki" za zajęcie pierwszego miejsca BRAWO oraz Pani Mariannie Iwińskiej, która zdobyła nagrodę w twórczości plastycznej i Pani Annie Łysiak, która w tej samej rywalizacji zdobyła wyróżnienie.