FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH W WILCZYNIE

1 września 2018 r. odbył się Festiwal Orkiestr Dętych w Wilczynie wzięło w nim udział pięć orkiestr dętych z Kramska, Jezior Wielkich, Gąsawy, Budzisławia Kościelnego i Wilczyna.
Festiwal rozpoczął się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wilczynie. Stamtąd wszystkie orkiestry oraz zespół mażoretek przemaszerowały pod rozstawioną obok gminnego boiska scenę. Następnie wszyscy muzycy razem wykonali znany ,,Happy marching band". Po tym pokazie na scenie kolejno prezentowały się poszczególne zespoły - Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kramska, Orkiestry Dętej Jeziora Wielkie, Gąsawskiej Orkiestry Dętej Pałuki, Orkiestry Dętej w Budzisławiu Kościelnym i Orkiestry Dętej GOK w Wilczynie. Uczestnicy festiwalu mieli okazję usłyszeć zarówno utwory klasyczne, jazzowe interpretacje, a także motywy muzyki filmowej.