FESTIWAL W PUŁAWACH

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kramsk w dniach 1-3 września 2017  roku  wystąpiła na VII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach. Festiwal był imprezą artystyczną która już od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Festiwal obfitował w występy orkiestr dętych z kraju i z zagranicy, którym towarzyszyły zespoły taneczne mażoretek. Młodzi muzycy mieli okazję zdobywać doświadczenie poprzez zabawę. Wielkie przeboje muzyki klasycznej a także rozrywkowej prezentowane były w zaskakujących aranżacjach i decydowały o atrakcyjności festiwalu.

Tegoroczny festiwal gościł orkiestry z Polski i Ukrainy. Łącznie uczestniczyło w nim 12 orkiestr, na co składa się około 600 osób - w tym zakwalifikowała się nasza orkiestra.

Każdego dnia Orkiestry prezentowały swoje umiejętności  w różnych miejscach i okolicach Puław. Pierwszego dnia młodzi artyści wystąpili na Skwerze Niepodległości w Puławach. Drugiego dnia koncertowaliśmy na Rynku Głównym w Kazimierzu Dolnym, oraz w Magicznych Ogrodach w miejscowości Trzcianki koło Janowca. W ostatnim dniu festiwalu orkiestra wzięła udział w koncercie galowym podczas, którego orkiestry miały okazję zaprezentować wspólny przemarsz, pokaz musztry paradnej oraz wykonać wspólnie utwór. Każdy zespół wykonał około 15 minutowy koncert, zwierający elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej.

MOD z Kramska również zaprezentowała się podczas uroczystej gali i zyskała wielki aplauz wśród publiczności.

Skip to content