GMINNY DZIEŃ DZIECKA

3 czerwca w piękną słoneczną niedzielę odbył się Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka w Amfiteatrze w Kramsku. Organizatorami festynu byli : Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku, Rada Sołecka Kramsk oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kramsk. Oficjalnego otwarcia  dokonała pani Maria Kordyl zastępca Wójta Gminy Kramsk , która złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Dla najmłodszych i dla tych starszych dzieci czekało moc atrakcji. W tym szczególnym dniu animatorzy dobrej zabawy mogli skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych dmuchanych atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany zamek do skakania. Natomiast miłośnicy sportowych zmagań rywalizowali ze sobą na Strefie Integracji Młodzieżowej, gdzie odbył się turniej warcabowy oraz turniej szachowy pod czujnym okiem sędziego pana Leonarda Paczesnego. Odbył się także turniej tenisa stołowego. Nad przebiegiem tego turnieju czuwali panowie: Jan Gwoździkiewicz i Eugeniusz Budziński. Sympatykom nieco spokojniejszych atrakcji organizatorzy zapewnili liczne zajęcia. Odbył się konkurs plastyczny pt „Mamo, tato mam marzenie”. Laureaci konkursu z rąk pana Przemysława Domagalskiego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kramsku otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy za udział. Nowością w tegorocznym programie był turniej historyczny 1 z 10 „Polskie Drogi do Niepodległości”, który znakomicie  przygotowała pani Dorota Kubsik radna gminy Kramsk z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Wręczyła również dzieciom nagrody rzeczowe i dyplomy. Przez cały czas trwania festynu, gry i zabawy dla dzieci prowadzili animatorzy z grupy FANTAZJA. Nie zabrakło kuglarstwa, konkursów, wyścigów na taczkach . Dodatkową atrakcją były pokazy samochodów paramilitarnych i wozów strażackich. Jak zawsze oblegane było stoisko malowania twarzy. W tej roli wspaniale spisały się dziewczęta z grupy tanecznej Mażoretki. Na każdego uczestnika czekały słodkie drożdżówki, soczek oraz zdrowa żywność zasponsorowana przez pana Piotra Krajewskiego z Winnicy.

Niesamowity charakter imprezie nadały występy artystyczne. W tym roku program zdominowały występy naszych najmłodszych mieszkańców. Podczas festynu zaprezentowali się m.in.: dzieci z Przedszkola Gminnego w Kramsku  w tańcach : „Marakasy”, „Tarantella”, „Wesoła łąka” oraz taniec piratów do utworu z filmu ”Piraci z Karaibów”.  Ponadto na scenie wystąpiły dzieci z klasy 0 a  i 0 b ze Szkoły Podstawowej w Wysokiem w tańcach „Kalinka” i „Despasito” oraz dzieci z Przedszkola Kukułeczka w Kramsku w tańcach: „Disco Kids – Pomarańcze” i „Krakowiaczek”. Wystąpiły także Wiktoria Benec i Natalia Smolarz uczestniczki Studia Piosenki reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku .Na zakończenie festynu odbyła się dyskoteka z DJ Pawłem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za tak wspaniałe występy artystyczne oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Gminnego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Do zobaczenia za rok.