KONSTYTUCJA 3 MAJA

3 Maja jak co roku Polacy w całym kraju świętowali  rocznicę uchwalenia Konstytucji . W Kramsku uroczyste obchody święta rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów przed pomnikiem św. Floriana. W uroczystości udział wzięli : Pan Andrzej Nowak Wójt Gminy Kramsk, Pani Dorota Kubsik zastępca wójta, Pan Marek Lidźbiński  przewodniczący Rady Gminy w Kramsku,Pani Maria Kordyl skarbnik Gminy Kramsk, ks. proboszcz Sławomir Kasprzak, Pan Tadeusz Tomaszewski Prezes ZG OSP, radni gminy, poczty sztandarowe szkół i straży oraz mieszkańcy gminy.

Przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Przemysława Domagalskiego zgromadzeni udali się na Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez ks. proboszcza Sławomira Kasprzaka. Po Mszy św. pochód ruszył przed pomnik „W hołdzie poległym za wolność i niepodległość Ojczyzny”, gdzie władze złożyły ponownie wiązankę kwiatów.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Amfiteatrze w Kramsku. Zebranych powitał Pan Andrzej Nowak Wójt Gminy Kramsk, który wygłosił przemówienie okolicznościowe. Następnie na scenie wystąpiły: Zespół "Sentymentalne Serca", młodzież z Publicznego Gimnazjum w Kramsku, solistki ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kramsku, grupy taneczne "Gwiazdeczki", "Jump" i "Diament" , instrumentaliści oraz mażoretki" Lazuria " z Kramska.