KRAMSKA ORKIESTRA DĘTA W SWARZĘDZU

W minioną niedzielę 26 czerwca odbył się XXIII Swarzędzki Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, na który została zaproszona Kramska Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami "LAZURIA".

Już od południa  Swarzędz zmienił się w prawdziwą muzyczną arenę, a to za sprawą koncertów osiedlowych, które odbywały się nie tylko w Swarzędzu, ale także w Kobylnicy i Zalasewie. Licznie zgromadzona widownia podziwiała kunszt orkiestr, oraz piękne występny grup choreograficznych nagradzając zespoły gromkimi brawami.

O godzinie 14:30 rozpoczęła się przepiękna, kolorowa parada złożona z orkiestr oraz grup tanecznych, która marszowym krokiem dotarła na swarzędzki rynek. Tam Burmistrz Miasta I Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek oficjalnie i uroczyście otworzył XXIII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Zgodnie z tradycją wszystkie orkiestry wykonały wspólnie dwa utwory, pod batutą dyrygenta kramskiej orkiestry Pawła Ciesielskiego. Następnie artyści oraz zaproszeni goście skierowali się ulicami Swarzędza w stronę Sceny nad Jeziorem, gdzie odbyły się finałowe koncerty.

To była wyjątkowo huczna niedziela, która okazała się prawdziwym świętem muzyki orkiestrowej, a swarzędzka publiczność po raz kolejny nie zawiodła, bawiąc się z muzykami i nagradzając wszystkie orkiestry gromkimi brawami.

https://www.youtube.com/watch?v=U1042gjFa54&t=1103s

Skip to content