11 maja 2012 – 5 minut do setki

5 maja br. kramscy strażacy obchodzili 125. rocznicę istnienia swojej jednostki, zaś 95 lat swego istnienia świętowała z nimi orkiestra dęta. Strażacy otrzymali kolejny już, trzeci sztandar, odsłonięto pamiątkową tablicę, pomnik św. Floriana (który też zapewne stanie się już niebawem patronem przedsiębiorców z naszego ryneczku). Poświęcono również powstałą Izbę Pamięci. Dopisała pogoda. Gorzej było z zaproszonymi gośćmi (pełna lista tutaj). Amfiteatr również świecił pustkami. Dopisała zaś strażacka brać. W sumie było 10 pocztów sztandarowych (w tym jeden z OSP w Krzymowie). Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną w naszym kościele przez ks. Sławomira Kasprzaka, który również poświęcił sztandar. Sławomir Dąbrowski - przewodniczący Komitetu Fundacji Sztandaru prekazał sztandar w ręce jednostki, wbito symboliczne gwoździe (lista fundatorów sztandaru tutaj), następnie wójt Józef Drop, przewodniczący rady gminy Marek Lidźbiński oraz prezes Zarządu OP ZOSP RP Andrzej Piaskowski, dokonali odsłonięcia tablicy oraz pomnika św. Floriana. Antoni Tylkowski - jeden z inicjatorów powstania Izby Pamięci przeciął wstęgę, zaś Stanisława Adamczyk zaprosiła gości do zwiedzania okolicznościowej wystawy. Nad tą częścią uroczystości czuwała druhna Barbara Rymarowicz. Czytaj więcej »