9 marca 2013 – Dzień Kobiet w Grąblinie (tekst: Barbara Gąska)

Panie z Grąblina świętowały swój dzień już 5 marca br. Wszystko za sprawą zorganizowanego spotkania w świetlicy grąblińskiej, które wspólnymi siłami zaaranżowały Biblioteka, KGW i SP w Anielewie. Część oficjalną prowadziły  Barbara Gąska i Daria Chmielewska, która dla komfortu publiczności stała się Dariuszem. Widzowie obejrzeli przedstawienie pt. „Z kamerą wśród ludzi” przygotowane przez uczniów SP w Anielewie. Prowadzący wygłosili „Apel do mężczyzn” i kilka słów „Prawdy o kobietach”. Całość przeplatana była utworami muzycznymi granymi na trąbce przez Pawła Krzymińskiego oraz piosenkami śpiewanymi przez Karolinę Pietrzykowską. Na koniec wyświetlona została prezentacja multimedialna, w której zebranych było kilka najsłynniejszych scen z filmów i seriali opowiadających o kobietach. Każda z pań przybyłych na spotkanie dostała ręcznie robioną kartkę z życzeniami.
Po uczcie duchowej nastąpiła uczta dla ciała, a mianowicie pyszny deser – szarlotka z lodami i bitą śmietaną oraz rozmowy przy kawie i herbacie, wszystko to w miłej i radosnej atmosferze. Dla gości przygotowana była również wystawa reprodukcji malarskich pt. „Kobiety w malarstwie” , która dostępna jest do obejrzenia dla wszystkich w godzinach pracy biblioteki. Zobaczfoto