23 marca – Konkurs Recytatorski

Doroczne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego "Czerwieńcie, zieleńcie się słowa" odbyły się 16 i 20 bm. w naszym ośrodku kultury. W eliminacjach gminnych udział wzięło 18 uczestników. Komisja artystyczna w składzie: Andrzej Nowak, Anna Ziemniczak oraz Barbara Gąska postanowiła zakwalifikować do etapu regionalnego następujących wykonawców: Oliwię Maciejewską, Jakuba Bąka, Sandrę Ciurysek, Piotra Żabierka oraz Zuzannę Stolecką. W eliminacjach regionalnych udział wzięło 10 uczestników. Ta sama komisja wysłuchała i oceniła występy poszczególnych uczestników i do występu finałowego, który będzie miał miejsce w Strzałkowie, w dniu 27 bm., zakwalifikowała: Oliwię Maciejewską, Sandrę Ciurysek, Mikołaja Kurtasa, Roksanę Kujawę oraz Zuzannę Stolecką. Wszyscy uczestnicy z rąk dyrektora Przemysława Domagalskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy zaś nagrody książkowe ufundowane przez naszą bibliotekę.
Zobacz foto: gminny | regionalny