2 czerwca – Trepiorz w Inowrocławiu

W dniu 31 maja br. przed gmachem Muzeum im. Jana Kasprowicza w ramach „Święta Rodziny” zorganizowano VII Kujawski Przegląd Zespołów i Teatrów Obrzędowych w ramach którego wystąpiło dla dużej publiczności 7 zespołów z Kujaw i Wielkopolski. Imprezę otworzył Włodzimierz Figas - wicestarosta Inowrocławski i Janina Sikorska - dyrektor tegoż muzeum.
Obecny był Marek Karólewski - wicewójt gminy Inowrocław i Rafał Szczerkowski - kierownik Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego w Inowrocławiu. Dla zespołów przygotowano ciepły posiłek, który osobiście serwował Artur Mikołajczak - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu.
Na scenie zaprezentowały się: Zespół Ludowy ,,Radojewiczanie" z Radojewic, Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca ,,Kujawy Bachorne" z Osięcin, Zespół Folklorystyczny ,,Smólnik" ze Smólnika, Kabaret Babski z Sompolna, Zespół Folklorystyczny ,,Dębowiacy" z Sompolna, Zespół teatralno-obrzędowy ,,Świętojanki" z Kramska oraz kabaret „Trochę starszych pań" z Łojewa. Zobacz foto