20 października – Inauguracja Roku Kulturalnego oraz Dzień Edukacji Narodowej w Kramsku

15 bm., w sali Centrum Pracy Twórczej w Kramsku, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego połączona z Dniem Edukacji Narodowej. Przybyli na nią pracownicy kultury, zespoły, animatorzy, dyrektorzy szkół gminnych, stowarzyszeniowych, przedszkola, sponsorzy oraz delegacje z poszczególnych placówek oświatowych. Były nasze władze gminne z wójtem Józefem Dropem na czele oraz przewodniczącym rady gminy Waldemarem Białeckim, dyrektor ośrodka kultury Przemysław Domagalski, proboszcz naszej parafii - ks. Sławomir Kasprzak oraz nieliczni z zaproszonych gości w osobach: zastępca wicestarosty konińskiego, Maria Wróbel i Bogumił Leszczak - radni powiatu konińskiego, Janusz Kosiński - prezes firmy INEA oraz Danuta Pydyńska z CKiS w Koninie. Po słowach powitania, zebrani obejrzeli film przedstawiający dorobek minionego roku zrealizowany przez Andrzeja Michalaka i Iwonę Skutecką-Michalak, następnie - z rąk wójta - pracownicy kultury oraz oświaty otrzymali okolicznościowe nagrody, zaś zespoły i sponsorzy - podziękowania.Na zakończenie, z programem "Usta milczą, dusza śpiewa", wystąpił kwintet Castle Brass wraz z solistami Opery Poznańskiej. W jego skład wchodzą:Barbara Kubiak - sopran, Karol Bochański - tenor, Leszek Kubiak i Damian Kurek - trąbka, Mikołaj Olech – waltornia, Zbigniew Starosta – puzon, Zbigniew Wilk – tuba.