30 października 2013 – Inauguracja Roku Kulturalnego

28 bm. odbyła się doroczna Inauguracja Roku Kulturalnego 2013/2014. Przybyli na nią "ludzie kultury" z naszej gminy oraz władze gminne w osobach: Józef Drop - wójt gminy, Marek Lidźbiński - przewodniczący rady gminy, Maria Kordyl - sekretarz gminy. Obecny był Andrzej Nowak - wicestarosta koniński, Kazimierz Wiktorski - dyrektor "Uniqi", członkowie zespołów działających przy naszym ośrodku kultury, instruktorzy, kilku radnych, sołtysi oraz kilku dyrektorów szkół. Zebranych powitał Przemysław Domagalski - dyrektor GOK-u po czym zebrani obejrzeli film dokumentujący wydarzenia kulturalne minionego roku zrealizowany przez Andrzeja Michalaka. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia specjalnych podziękowań tym, którzy na nie w tym roku zapracowali, głos zabrali: wójt, wicestarosta oraz przewodniczący rady. Na zakończenie spotkania wystąpił AD LIBITUM  - Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy działający  w ramach amatorskiego ruchu artystycznego, którego występ przyjęto burzliwymi oklaskami.
Na wszystkich czekała jeszcze niespodzianka przygotowana przez Spółdzielnię Socjalną "Razem do sukcesu". Zobacz foto